Skiffen in Dreisbach

Na een kortstondige kennismaking via het inloopskiffen met tweemaal een duik in de Bossche vaart kwam ik tot de conclusie dat het handig zou zijn om op een wat constructievere manier tot skiffen te komen. Hoe in vredesnaam goed in en uit te stappen zonder gelijk weer in het water aan de andere kant te belanden en enig gevoel voor de skiff te krijgen met maar 1 uurtje in de week… dat leek mij een lang verhaal. Dus op zoek naar andere mogelijkheden en via internet kwam Rowingcentre Dreisbach aan de Saar voorbij, waar je een beginnerscursus kunt volgen.

Een snelle cursus
Dit leek me wel wat. Vier dagen les in een mooie omgeving met coach, dan zou ik wellicht kunnen leren om in en uit een skiff te leren stappen en enige balans te behouden. Vervolgens in mijn roeiteam gepolst of er roeimaatjes mee wilden gaan en zo zijn we met drieën op 2 juli in de auto richting Dreisbach gestapt. Via Trier en een heerlijk diner op terras onder de Dom, ’s avonds tegen negen uur op plaats van bestemming: Bootshaus Dreisbach, waar ‘onze’ coaches Theo en Rob en vier dames uit Groningen van roeivereniging de Hunze ons welkom heetten.

Dan begint het echt! 
Om 7.30u ontbijt en om 8.30u zijn wij (Carla de Greef, Anita van Hulten & Ilone Koning) de eersten die het water op mogen. Voordat we het water opgaan eerst warming up met de bezemstok! Rek- en strekoefeningen en squats. Skiff het water in, touwtje eraan en dan rustig instappen. Coach op de kant en aan het touwtje de eerst oefeningen; balans houden, stukje roeien, rondmaken over bakboord, rondmaken over stuurboord. We worden nog even gewaarschuwd voor de grote schepen die voorbij kunnen komen en vooral stuurboord te houden! En dan na een kwartier mogen we alledrie los en het zelf ervaren! De eerste horde is genomen instappen en roeien zonder om te gaan!

Ontspannen in een skiff zitten is een ander verhaal
Theo, coach, begint vanaf de kant over honden, hobby’s en familie om van afstand enige ontspanning te bewerkstelligen! Want… hoe meer ontspannen in de skiff hoe makkelijker het gaat! En jawel hoor, het heeft effect… we knijpen minder met de handen de riemen fijn en de haal wordt geleidelijk aan dynamischer. We krijgen alledrie de haal enigszins te pakken. Na anderhalf uur zit de eerste les er op en krijgen we te horen dat we geen beginners zijn. De dames uit Groningen zijn vervolgens aan de beurt en wij mogen kijken waar veel van te leren is. Aan het einde van de eerste dag krijgen we een terugkoppeling van Theo en Rob hoe we het gedaan hebben en hebben ze besloten de volgende dag video-opnames te maken en te gaan werken met videofeedback wat ze normaal gesproken pas later doen bij beginners.

Kilometers maken
Voor de tweede dag staat onze eerste tocht op het programma, 6 km heen en terug naar de brug. En we mogen ieder een keer in de twee zonder stuur met één van de coaches om te werken aan onze haal in de skiff. Een erg leuke en leerzame ervaring! De 6 km heen en weer naar de brug krijgen we allemaal voor elkaar. Daarna nog twee dagen training ’s morgens en ’s middag anderhalf uur waarbij we iedere keer de videofeedback en onze persoonlijke aandachtspunten mee nemen en beetje bij beetje meer vertrouwd raken in de skiff. ’s Ochtends, ’s middags en ’s avonds staat het eten voor ons klaar en kunnen we zo aanschuiven. ’s Avonds nog napraten, even wandelen of verdiepen in skifftechnieken met al het leesvoer dat er ligt. Op de laatste dag met zijn allen ’s ochtends 10 km naar de sluis heen en terug geskifft, een flinke uitdaging die we allemaal volbracht hebben!

We kijken met plezier terug op een erg leerzame en geslaagde week. We gaan met de Groningse dames nog roeien in de Weerribben en hebben nu al zin in een vervolg op onze eerste week skiff instructie. Misschien volgend jaar in Berlijn!

Ilone Koning

Deel deze informatie via jouw account met onderstaande knoppen...
Scroll naar boven